Atrakcyjna dzielnica? Wygodne mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Firmy, które prowadzą sprzedaż mieszkań w Krakowie zawsze zachwalają także dzielnicę, w której położone jest mieszkanie. Jednak “dobra” okolica dla wielu osób oznacza co innego. Dla jednych liczy się mały dystans do rynku czy historycznych dzielnic takich jak Kazimierz albo Podgórze, inny zwracają uwagę na to, czy do mieszkania szybko doniosą zakupy. Na co więc zwrócić uwagę?

Zasadą jest, że w centrum Krakowa mieszkania są drogie w porównaniu z tymi na obrzeżach miasta. Jednak nawet mieszkanie 10 km od centrum metropolii nie oznacza, że będziemy mieć problem z dojazdem do pracy czy robieniem zakupów. Wręcz przeciwnie, może okazać się, że życie na nowym osiedlu jest wygodniejsze, a deweloperzy, którzy prowadzą sprzedaż mieszkań w Krakowie, skrupulatnie planują przestrzeń swoich osiedli. I tak, kupując lokum od dewelopera możemy zakupić także miejsce parkingowe na zewnątrz, garaż albo miejsce w hali garażowej. Będziemy mieć pewność, że zawsze zaparkujemy swój pojazd i że będzie bezpieczny. Bardzo często ci, którzy mają mieszkanie w centrum miasta, swoje auta zostawiają na ulicy, nierzadko też płacą spore kwoty za miejsce parkingowe miesięcznie. Dojazd do mieszkania w starej kamienicy często jest utrudniony przez korki, nie ma też (poza Plantami) miejsc na przebywanie wśród zieleni. Tymczasem na nowych osiedlach bardzo często spotkać można skwerki, trawniki czy estetyczne ogródki oraz ogrodzone, bezpieczne place zabaw.

Chociaż w centrum Krakowa nie brakuje sklepów i punktów gastronomicznych, to mieszkanie w oddalonych dzielnicach wcale nie pozbawia nas możliwości robienia zakupów. Centra handlowe i duże markety mają siedziby właśnie na obrzeżach miasta, dlatego często możemy robić zakupy nawet na piechotę, a market widać z okna bloku. Deweloperzy też skupiają się na tym, by do osiedla był dobry dojazd, nie tylko drogowy, ale także gdy chodzi o komunikację miejską, a akurat Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany i często jazda tramwajem jest bardziej opłacalna, niż poruszanie się samochodem.