Czy kupić magazyn murowany, czy namiot?

Wiele firm prowadzących działalność produkcyjną czy logistyczną zastanawia się nad kupnem, budową lub najmem magazynu. Część z nich rozważa też postawienie hali namiotowej, zamiast betonowej. Czy takie lekkie, przenośne i tymczasowe rozwiązanie jest lepsze od szukania magazynu na sprzedaż?
Doświadczeni przedsiębiorcy zawsze podkreślają, że to sprawa indywidualna. Hala namiotowa wykonana z wysokiej jakości elementów jest odporna na wiatr, deszcz i śnieg i nawet najgorsza aura nie zaszkodzi składowanym w niej produktom, pod warunkiem oczywiście, że nie mamy do czynienia z wrażliwymi na warunki atmosferyczne ładunkami. W hali można bez obaw przechowywać np. stal czy węgiel w workach, pamiętając o tym, że w środku namiotu zawsze będzie panowała temperatura nie wyższa, niż ta, która jest na zewnątrz. Zanim rozstawimy namiot należy się upewnić, że jest on odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Zwykle jednak namiot nie nadaje się do przechowywanie paczek klientów firmy logistycznej i kurierskiej, towarów wrażliwych, sypkich czy cieczy. W takim przypadku lepiej jednak kupić magazyn murowany.

Magazyny na sprzedaż wykonane ze stali i betonu, zadaszone, mają wylaną posadzkę, ogrzewanie, często też pomieszczenia biurowe czy socjalne, są wyposażone w toalety i co ważne, są zamykane, mogą być chronione alarmem lub przez firmę ochroniarską. Panujaca w nich temperatura zależy od jakości izolacji termicznej czy ogrzewania, dlatego też można w nich przechowywać produkty nietrwałe i wrażliwe na niskie lub zbyt wysokie temperatury. W magazynie takim zawsze jest sucho i niezależnie od pogody panują w nim przyjemne i bezpieczne dla składowanych produktów.

Jeśli szukamy magazynu na sprzedaż lepiej szukać właśnie stałego, zwłaszcza, gdy chcemy prowadzić działalność w jednym miejscu i nie przewidujemy przenoszenia go. Magazyn w hali namiotowej może się przydać w sezonie, w którym potrzebujemy więcej przestrzeni, więc jeden drugiego nie wyklucza.