Gdzie najlepiej wynająć biuro w Krakowie?

Biur dla małych firm w Krakowie jest sporo. Zarówno tych do wynajęcia, jak i czekających na kupców. Jednak każde biuro różni się powierzchnią, jakością wykończenia, a także położeniem. Na szczęście akurat w Krakowie nie zawsze trzeba szukać biura w centrum. Szeroka oferta biur dla małych firm dostępna jest bowiem w innych, typowo biurowych, nowoczesnych dzielnicach.

Szacuje się, że samym Krakowie na firmy czeka ponad pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnych powierzchni biurowych. Znaleźć można zarówno olbrzymie biura, które poszukiwane są przez korporacje, jak i mniejsze biura dla firm jednoosobowych. Nie ma jednak w Krakowie jednego konkretnego centrum biurowego, ze względu na dosyć gęstą już zabudowę miasta. Sam Kraków podzielony jest na 18 dzielnic, jednak biurowce najczęściej powstają w sześciu z nich: Grzegórzkach, Prądniku Czerwonym, Czyżynach, Podgórzu, Dębnikach i Krowodrzy, chociaż nie tylko tam powstają wysokie, wysokiej klasy biurowce, które ściągają firmy polskie, jak i zagraniczne.

Biurowce oraz całe skupiska biur do wynajęcia i na sprzedaż zwykle mają największe powodzenie wśród dużych i małych firm w Krakowie, jeśli są w pobliżu węzłów komunikacyjnych. To pozwala na swobodny i szybki dojazd do pracy pracowników, jak i klientom. Dobrze, jeśli w pobliżu biurowca znajdują się takie obiekty jak market albo delikatesy, urząd pocztowy, oddział banku, ale osoby szukające biura na wynajem czy po to, by je kupić chcą także, by w pobliżu była restauracja, a nawet siłownia albo klub sportowy.

Na okolice biurowców deweloperzy zwykle wybierają te, w których jest zielono, ale jednocześnie trzeba tam łatwo dojechać. Nie bez znaczenia są też miejsca parkingowe, najlepiej bezpłatne, bo te ułatwiają życie zarówno najemcą, jak i klientom firm, wynajmujących biura. Ponieważ wygląd biurowca, nie tylko z zewnątrz, ale i w środku, podnosi jego prestiż, deweloperzy dbają też o to, by całe biuro było bezpieczne a budynek w idealnym stanie nawet kilka lat po oddaniu go do użytku.