Najważniejsze trendy w urządzaniu łazienek

Meble łazienkowe to obowiązkowe wyposażenie łazienki, tak samo jak prysznic, umywalka czy miska sedesowa. Bez nich łazienka jest niepraktyczna i zabałaganiona. Ładne i trwałe meble łazienkowe gwarantują, że będzie ona piękna i jedyna w swoim rodzaju.

Łazienka jest bardzo trudnym do umeblowania pomieszczeniem, ponieważ zwykle nie dysponujemy dużą przestrzenią oraz musimy wziąć pod uwagę, że każdy sprzęt w łazience musi stać w odpowiedniej odległości od mebli, tak by móc z niego swobodnie korzystać. Muszą być to też meble trwałe, odporne na wilgoć. Zanim zainwestujemy pieniądze, warto zapoznać się z panującymi trendami.

Kolorem najpopularniejszym w łazience jest biel. Białe meble łazienkowe dają wrażenie czystości, wręcz sterylności, sprawiają, że nawet najmniejsza łazienka wydaje się duża, zwłaszcza gdy meble łazienkowe wykończone są na wysoki połysk. Biel można łączyć z drewnem ciemnym lub jasnym, z czernią, świetnie komponuje się z innymi kolorami. W białej łazience gramy dodatkami, które są tanie i łatwe do wymiany. Oprócz bieli modne są także pastelowe kolory: jasny róż, błękit, zieleń, ale też mocniejsze: turkus, czerwień oraz połączenie bieli z czernią. W ogóle kontrasty dobrze sprawdzają się w łazienkach. Nie tylko na zasadzie łączenia ciemnych kolorów z jasnymi, ale także przy połączeniach mebli na wysoki połysk z matowym wykończeniem ścian, czy w przypadku kontrastów – gładki vs struktura.

Niezwykle modnym jest także wprowadzenie do łazienki dębowych akcentów. Dąb może być jasny, brązowy bądź rustykalny, niekoniecznie prawdziwy. Często meble łazienkowe wykonane z płyty MDF i laminowane bardzo dobrze naśladują dębowe drewno, a są tańsze i łatwiejsze w pielęgnacji.
Firmy, które oferują meble łazienkowe bardzo często proponują gotowe zestawy. Jednak nie trzeba kupować całego zestawu, można go złożyć z elementów, na miarę swoich potrzeb oraz wielkości łazienki. Ważne jest, by ze standardowego zestawu zrobić swój indywidualny projekt, nie kierować się jedynie katalogowymi zdjęciami, ale pomyśleć nad własnymi potrzebami. Indywidualizm jest niezwykle modny.